Moc medycyny naturalnej

Medycyna naturalna ciągle zyskuje na popularności. Każdego dnia mijamy skarbnicę matki natury nie zdając sobie sprawy z jej mocy. Jesteśmy częścią natury i dzięki medycynie naturalnej, zwłaszcza ziołolecznictwie możemy zachować zdrowie i pełnię sił witalnych. Podczas choroby pobudzają procesy regeneracyjne i niszczą nieprzyjaciela wspierając naturalne procesy obronne układu immunologicznego. Co najważniejsze, nie niszczą dobrych bakterii tak jak leki syntetyczne sprawiając, że sam proces leczenia jak i rekonwalescencji jest nieporównywalnie bardziej efektywny szczególnie patrząc na skutki długoterminowe.

Poniżej przedstawię kilka przykładów naturalnych medykamentów o niesamowitej mocy:

Maść żywokostowa – dzięki wysokiej zawartości alantoiny i śluzów ma zastosowanie w leczeniu wszelkiego rodzaju urazów, stanów zapalnych, trudno gojących się ran, złamań, zwichnięć, siniaków.

Maść sosnowa – ułatwia udrożnienie dróg oddechowych, można nią smarować klatkę piersiową, plecy oraz zatoki w przypadku objawów grypowych, przy przeziębieniu i katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania

Zioła szwedzkie – to tradycyjna mieszanka 11 ziół, które mają uniwersalne działanie. Można stosować je wewnętrznie i zewnętrznie, pomagają leczyć wysypki skórne, trądzik, brodawki, afty, oparzenia, odmrożenia i wiele innych.

Olejek wrotyczowy – zawiera dużo substancji przeciwzapalnych, odkażających, odrobaczających, przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych.

Nalewka z orzecha włoskiego – łagodzi dolegliwości żołądkowe, obniża ciśnienie krwi i działa bakteriobójczo.

Czarny słoik – pogromca wirusów i bakterii, łączy: czarnuszkę, goździki, anyż gwiazdkowy, olejek tymiankowy i miód. Ma działanie stymulujące układ odpornościowy.

Maść z żywicy – jest niezwykle skuteczna w leczeniu oparzeń, blizn, łuszczycy, wrzodów, ukąszeń owadów, trudno gojących się ran, na bóle stawowe, mięśniowe i przeziębienia.

Oliwka magnezowa – magnez jest niezwykle istotnym pierwiastkiem dla naszego organizmu, jego niedobór objawia się m.in. drganiem mięśni  i powiek. Ma niską przyswajalność z pożywienia natomiast wysoką poprzez stosowanie na skórę. 

Olejek łopianowy – dobrze sobie radzi z wypadającymi włosami: wzmacnia cebulki, odżywia, nawilża, nie powoduje podrażnień. Warto go używać podczas leczenia łupieżu, gdyż ma działanie przeciwbakteryjne, antygrzybiczne, łagodzi stany zapalne, zmniejsza świąd skóry.

Jak widać istnieją domowe sposoby leczenia różnych dolegliwości, które stosowane były od pokoleń a obecnie stają się bardziej powszechne.